Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Varadero je výkladní skříní Kuby

Varadero nacházející se na poloostrově Hicacos je bezesporu nejproslulejším turistickým magnetem Kuby. Dovolenkový ráj zde naleznou příznivci plážového lenošení, vyznavači golfu, ale také milovníci potápění nebo rybolovu. Varadero je krásné na pohled, ale postrádá typickou kubánskou atmosféru.

Úzký poloostrov Hicacos je kubánskou Riviérou. Vypadá jako ukazováček namířený směrem k Floridě. Vyhlášený turistický ráj leží necelých 140 kilometrů od Havany. Prachově jemný bělostný korálový písek, průzračné vody Karibiku a teplé paprsky tropického slunce vytváří příjemné zázemí pro nezapomenutelnou dovolenou. Nejznámější turistické středisko Kuby je mezi příznivci luxusu a západního střihu velmi populární. Jezdí sem především turisté ze Severní Ameriky a Evropy a pro obyčejné Kubánce je finančně skoro nedostupné.

Varadero

Severní strana poloostrova je lemována přes 20 km dlouhou pláží z korálového písku a azurovým mořem. Podél pláže se rozkládají hotely tohoto nejlepšího a nejšpičkovějšího kalibru. Je to luxusní výkladní skříň, v níž si turisté ze všech zemí světa včetně USA užívají nádherného prázdninového prostředí.

Od západního konce poloostrova k samotné špičce v délce 16 km naleznete nejen pláže a hotely, ale i restaurace a spoustu zábavních možností. Varadero je ideálním místem pro rodiny s děti a milovníky vodních sportů jako je potápění, šnorchlování, plachtění a paragliding. Pláže na severním pobřeží omývá tyrkysové moře a korálové útesy u pobřeží lákají potápěče, což platí především o národním parku Parque Nacional Marino Cayo Piedras del Norte. Potápěči tu na mořském dně objeví ledacos – třeba letadlo, loď nebo raketomet.

Varadero

Jako turistická zóna nemá letovisko jasně vyhraněné centrum, ale jsou zde i parky a místa, kde je soustředěn prodej rukodělných suvenýrů, restaurace a zábavní parky, prvotřídní golfové hřiště i malá ukázka tropické přírody na okolních ostrůvcích. Celkový obraz doplňují vily z 20. – 30. let minulého století, kdy bylo Varadero jakousi obdobou americké Palm Beach a oblíbeným místem dovolené milionářské smetánky.

Varadero

Varadero bylo původně malou vesničkou zásobující Kubu solí ze svých výroben. Turisticky objeveným se stalo ve zlatých 20. letech 20. století, kdy zde začal s investicemi americký multimilionář Irénée Du Pont, který nechal po celém ostrově postavit soukromé vily. Z té doby pocházejí dřevěné domy s červenými střechami kolem třídy Avenida Ira. V 50. letech tu přibývalo hotelů jako hub po dešti a také kasin, které přitahovaly hollywoodské hvězdy.

Varadero

Varadero se velmi rychle stalo vyhledávaným centrem luxusních hotelů, turistického servisu, bílých udržovaných pláží a tyrkysového moře. Dnes jsou vily rodiny Du Pontů a další mondénní restaurace součástí hotelových komplexů. Du Pontův dům ve španělském stylu stojí na východním konci hlavní pláže a dnes slouží jako hotel a restaurace Las América. Slavné Du Pontovo 9jamkové golfové hřiště bylo rozšířeno na 18jamkové a posléze bylo přejmenováno na Varadero Golf Club.

V nedalekém Delfinariu mohou návštěvníci shlédnout představení delfínů. Venkovskou idylu s jezírkem, kde se můžete projet na loďce, nabízí Parque Retiro-Josone. Jsou zde k vidění i pštrosi a můžete se dokonce svézt na velbloudovi. Pokud vás zajímá, jak se balí doutníky, navštivte Casa Vegueros. Místní faunu a floru vám představí Museo Municipal de Varadero.

Varadero

Za zmínku určitě stojí také rezervace, která by měla v budoucnu sloužit pro ekoturistiku. Reserva Ecológico Varahicacos zaujímá území o rozloze 290 hektarů na východním konci ostrova porostlého většinou křovinami. Označené stezky dovedou turisty k zajímavým jeskyním. Jedna z nich – Cueva Ambrosio – skrývá zajímavé indiánské kresby.

Na dohled leží koloniální města Matanzas a Cárdenas s řadou památek. Po celé délce letoviska je zajištěna doprava místním turistickým shuttle busem nebo taxi. Přímo ve Varaderu se nachází mezinárodní letiště, kde přistávají i lety z Evropy.

-ar-
Foto: Kees  de Vos

Předchozí články z Kuby:
Sierra Maestra – bývalé útočiště Fidela Castra
Jardines del Rey je svět korálových ostrůvků
Viňales je úžasný přírodní amfiteátr
Stará Havana má nostalgickou přitažlivost

Článek byl zobrazen 20 067 krát.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko