Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kuba - lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Kuba“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Kuba.

Varadero je výkladní skříní Kuby

Varadero je výkladní skříní Kuby

Varadero nacházející se na poloostrově Hicacos je bezesporu nejproslulejším turistickým magnetem Kuby. Dovolenkový ráj zde naleznou příznivci plážového lenošení, vyznavači golfu, ale také milovníci potápění nebo rybolovu. Varadero je krásné na pohled, ale postrádá typickou kubánskou atmosféru.

celý článek

 

Kuba a Daiquiri - vzpomínky na Hemingwaye

Kuba a Daiquiri - vzpomínky na Hemingwaye

Neuvěřitelné teploty skoro po celý rok, zvýšená vlhkost vzduchu, pomalu se vlekoucí čas a hudba hrající na každém rohu. To je obraz Kuby - Ostrova svobody, který je rovněž domovem různorodých drinků. Kromě Mojita můžete ochutnat ještě jeden tradiční míchaný koktejl a to Daiquiri.

celý článek

 

Kuba autentická - dovolená s pronajatým autem

Kuba autentická - dovolená s pronajatým autem

Když se řekne „dovolená na Kubě“, většině z nás se pravděpodobně ihned vybaví obrázky bělostných pláží s jemným pískem, palmami a blankytným mořem v pozadí. Leháro v all inclusive hotelu, kde večer co večer Havana Club teče proudem, stejně jako tóny salsy ze saxofonů kubánských muzikantů. Moře, klid a slunce.

celý článek

 

Cesta do hlubin kubánské duše

Cesta do hlubin kubánské duše

Kuba bývá často označována „Perlou Karibiku“, je ostrovem bělostných pláží, tropické zeleně, usměvavých lidí, doutníků a amerických korábů z 50. let. Díky své izolaci, Castrovu režimu i mentalitě místních obyvatel si Kuba uchovala jedinečnou atmosféru a je místem, které zůstane ve vašem srdci navždy. Zájezdy, pobytové i poznávací, na kterých si „ostrov svobody“ opravdu užijete, pořádá CK Kentaurus!

celý článek

 

Kuba - ostrov salsy, tabáku, rumu a baseballu

Kuba - ostrov salsy, tabáku, rumu a baseballu

Kuba stále více otevírá dveře turistům. Hodnocení těch, co ji navštívili, se velice liší, takže nezbývá, než se na největší ostrov v Karibském moři vypravit a utvořit si svůj vlastní názor. Takže nasedat a jedeme s CK Karavela, dnes už pohodlně pronajatým minivanem nebo malým autobusem oproti dříve používané místní dopravě.

celý článek

 

Exotika s eTravel.cz

Exotika s eTravel.cz

Exotické destinace lákají možností dopřát si zvláštní okamžiky a magické zážitky. Daleko od každodenního shonu nám nabízí své nedotčené krásy i jedinečnost. Umožňují nám prožít nezapomenutelné líbánky, dobrodružné cesty, příjemnou rodinnou dovolenou nebo odpočinek na nádherných plážích.

celý článek

 

Kuba - možnosti potápění

Kuba - možnosti potápění

Bezesporu nejzajímavější potápěčskou oblastí na Kubě je oblast Jardines de la Reina. Díky mimořádně přísným podmínkám národního mořského parku (především zákazu komerčního rybolovu a omezení počtu návštěvníků) zde máme možnost vidět Karibik, jaký byl před padesáti lety. Ale pěkně popořádku, i další místa stojí za to…

celý článek

 

El Morro a La Cabaňa – vojenská historie Havany

El Morro a La Cabaňa – vojenská historie Havany

Hrad El Morro i pevnost La Cabaňa se tyčí na skalnatém poloostrově nad havanským přístavem. Obě vojenské stavby tvořily dohromady v minulosti největší španělský komplex na americkém kontinentě a dodnes připomínají dávno zašlou slávu krvavých dnů Havany.

celý článek

 

NP Ciénaga de Zapata

NP Ciénaga de Zapata

Na kubánském poloostrově Zapata se nacházejí nejrozlehlejší bažiny v Karibiku. Dnes je území Ciénaga de Zapata vyhlášeno národním parkem a biosférickou rezervací UNESCO. Vyskytují se zde některé chráněné živočišné druhy jako například krokodýl, kapustňák a početné druhy vzácných ptáků – zejména plameňáci.

celý článek

 

Sierra Maestra – bývalé útočiště Fidela Castra

Sierra Maestra – bývalé útočiště Fidela Castra

Nejvyšší kubánské pohoří Sierra Maestra se táhne od Cabo Cruz na západě až k Santiagu de Cuba na východě v délce 161 km. Svahy a lesy hor na karibském ostrově skrývají netušenou divokou faunu i floru. V minulosti se řídce osídlené pohoří stalo hlavním stanovištěm Fidela Castra, odkud řídil boje proti Batistovi.

celý článek

 

Jardines del Rey je svět korálových ostrůvků

Jardines del Rey je svět korálových ostrůvků

Jardines del Rey, jinak Královy zahrady, je rozlehlá oblast korálových ostrůvků, která patří k nejzachovalejším oblastem na Kubě. Tyto ostrůvky nabízejí bělostné pláže, které omývá moře tyrkysové barvy, a jsou oblíbeným cílem potápěčů.

celý článek

 

Stará Havana má nostalgickou přitažlivost

Stará Havana má nostalgickou přitažlivost

Většina staré Havany je ve skutečnosti muzeem pod širým nebem. Nabízí nádherné kulturní a historické památky, jejichž prohlídka stojí za to. Její čtyři hlavní náměstí jsou plná šlechtických sídel a paláců, ve kterých dnes našly své místo galerie, muzea a hotely. Návštěvníci starého města budou uchváceni atmosférou dávné minulosti.

celý článek

 
1 2
 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko