Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cayo Coco

Severní pobřeží Kuby obklopuje korálový ostrov Cayo Coco, který je považován za jedno z nejkrásnějších míst v Karibiku. Je lemován více jak 20 kilometry bělostných písečných pláží, které jsou omývány průzračně čistým mořem. Mnozí turisté jej tak nazývají rájem na zemi.

Cayo Coco se nachází v provincii Ciego de Avila a Camaguey, která leží přibližně 450 kilometrů od hlavního města Havany. Jde o úzký ostrůvek, který na délku měří 25 a na šířku pouhé 3 kilometry. Náleží do souostroví Jardines del Rey, tedy Královy zahrady. Jde o jeden z největších korálových ostrovů, které se v blízkosti Kuby nachází. S hlavním ostrovem je Cayo Coco spojen 17 kilometrů dlouhou silnicí vystavěné na stovkách pilířů.

Pro ostrov je typická jedinečně krásná příroda, díky které je opravdovým tropickým zájem na hony vzdáleným od každodenního shonu a ruchu velkých měst. Vyskytují se zde neobyčejné druhy rostlin i živočichů, hojně zastoupena je především ptačí říše. Cayo Coco se proto stal vyhledávaným cílem ornitologů. Navštívit zde můžete ptačí rezervaci s plameňáky a všudypřítomnými racky. Však ostrov získal svůj název podle zde žijícího bílého ibise, kterému se zde říká „coco“. Početně zastoupeni jsou na Cayo Coco pak také leguáni.

Turisté navštěvují Cayo Coco především kvůli plážím, které patří k nejkrásnějším na světě. Jsou tvořeny jemným bílým pískem a pozvolna klesají do vod Karibského moře. Mořské vlnky vybízí k celé řadě vodních sportů, jako je jachting, surfing, jízda na vodních lyžích nebo skútrech. Na své si zde přijdou samozřejmě také milovníci potápění a šnorchlování, kteří mohou pod mořskou hladinou pozorovat pestrobarevný svět plný korálů a rybek. Jelikož se u ostrova nachází jeden z nejdelších korálových útesů na světě, jde o opravdový potápěčský ráj. Kdo má zájem, může si pronajmout malou loďku a vydat se rybařit na otevřené moře. Pokud těmto sportům neholdujete, můžete klidně celý den proležet na pláži a užívat si sladkého nicnedělání.

Turistický ruch se na Cayo Coco ve větší míře začal rozvíjet až v 80. letech 20. století. Tehdy zde byla vystavěna nová luxusní turistická zařízení, která poskytovala zázemí zejména náročnějším a movitějším klientům. V současnosti je ostrůvek považován za jakési turistické centrum celé Kuby a míří na něj neustále spousty turistů. Jejich příliv je však regulován, na Cayo Coco bylo zatím totiž vystavěno celkem asi jen 5 hotelů. Většinu z nich najdete na severním pobřeží. Díky tomu mají jak místní, tak i návštěvníci zaručen klid a nemusí mít obavy z davů turistů. Hostům je nabízeno nejen ubytování, ale také stravování formou All-inclusive. V posledních letech se začínají budovat další hotely na západním a východním pobřeží ostrova. Jde ovšem o jednotlivé kapacity, nevznikají zde žádné turistické vesničky nebo dokonce města.

Díky vápencovému podloží se zde dobře daří kokosovým palmám, kterých jsou na Cayo Coco celé háje. Ve vnitrozemí ostrova se zvedá nevysoký kopec, na nějž se ale vyplatí vystoupat, protože budete odměněni nádherným výhledem do okolí. Ve středu ostrova můžete navštívit malebnou kubánskou vesničku Sitio la Guira, která prošla nedávno rekonstrukcí a dnes přibližuje zahraničním návštěvníkům tradiční život Kubánců. Domky ve vesničce jsou postaveny z palmového listí, k dispozici je restaurace, kde je možné ochutnat typická kubánská jídla. Do vnitrozemí Cayo Coco se můžete vypravit pohodlně na koňském hřbetu.

Pokud byste chtěli navštívit tu nejkrásnější pláž ostrova, vydejte se na Playa las Coloradas. Tato dlouhá písečná pláž se nachází v severní části ostrova, má pozvolný vstup do Karibského moře a proto je vhodná i pro malé děti. Je vybavená slunečníky i lehátky a jejími nejčastějšími návštěvníky jsou hosté ubytovaní v hotelích Melia Cayo Coco a Sol Club Cayo Coco. Dalšími oblíbenými plážemi jsou Playa Larga a Playa las Flamencos dlouhé několik kilometrů.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko