Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cayo Largo

Cayo Largo je nejvýchodnějším a druhým největším ostrovem karibského souostroví Canarreos, které se rozkládá cca 80 km jižně od kubánského poloostrova Zapata. Ostrov zaujímá rozlohu 40 km2 a je jednou z nejoblíbenějších rekreačních destinací Kuby. Největším lákadlem je nádherná několikakilometrová pláž omývaná úžasně modrou vodou Karibiku.

Asi 140 kilometrů směrem na západ od Cayo Largo leží další vyhledávaný kubánský ostrov Isla de la Juventud.  Ostrov Cayo Largo není nijak velký, na délku měří asi 20 kilometrů, na šířku pouhé 3km a v jeho okolí je rozeseto ještě několik menších ostrůvků.  Vzhledem k velikosti ostrova nezabere transfer z místního mezinárodního letiště Vilo Acuna do hotelů více jak 30 minut. Pravidelné spojení s pevninou je zajišťováno leteckými linkami na trase Havana – Cayo Largo. Lodní spojení mezi Kubou ani sousedními ostrovy nefunguje.

Cestovní ruch se na Cayo Largo začal rozvíjet až v 70. letech 20. století. Tehdy zde byly vystavěny první hotely a přijíždět začali i první zahraniční návštěvníci. V současnosti najdete na ostrově řadu hotelů nabízejících svým klientům nejen ubytování na úrovni, ale také stravu typu All-inclusive. Jde převážně o luxusní zařízení, která dokážou uspokojit nároky i těch nejnáročnějších klientů. Ceny za ubytování jdou proto na Cayo Largo o něco vyšší než v ostatních kubánských střediscích. Nejčastěji na ostrov míří turisté z Kanady a Evropy. Tento tropický ráj byl bohužel značně poničen a ochromen v roce 2001, kdy jej zasáhl ničivý hurikán Michelle. Následky hurikánu však byly brzy odstraněny a Cayo Largo je v současnosti opět považován za jednu z nejkrásnějších turistických destinací v celém Karibiku.

Podstatnou část pobřeží ostrova tvoří nádherná dlouhá a široká pláž tvořená bílým, jemným pískem. Je lemována kokosovými palmami, které poskytují příjemný stín. Pláž má pozvolné svažování do vod Karibského moře, které je teplé a můžete v něm pozorovat snad všechny odstíny modré barvy. Voda jde od světle zelené, přes tyrkysovou, světle modrou až k tmavým hlubinám. Vody Karibiku v blízkosti Cayo Largo jsou vysloveně rájem pro milovníky potápění a šnorchlování. Při potápění můžete pozorovat pestrobarevný podmořský svět plný korálových zahrad, rybek a mořských želv. Velkou atrakcí je písčina Playa Sirena nacházející se asi 10 minut plavby od pobřeží Cayo Largo. Oblíbeným místem šnorchlistů je ostrůvek Cayo Iguana, kam se pořádají výlety.

Severní pobřeží Cayo Largo je tvořeno především mangrovníky a solnými pánvemi. Směrem do vnitrozemí se ostrov hustě zalesňuje. Jakmile vás přestane bavit nicnedělání na plážích, můžete se vydat na výlet do vesničky Isla del Sol na západě, která je jedinou na ostrově. Nežijí v ní trvale žádní lidé, byla uměle vybudovaná a slouží spíše jako turistická atrakce, kde se mají návštěvníci možnost seznámit s tradičním životem Kubánců. Najdete v ní restaurace, obchůdky se suvenýry a zajímavé náměstíčko. Navštívit můžete také místní muzeum, v němž se seznámíte s historií ostrova a shlédnete působivé autentické záběry ostrova po běsnění hurikánu Michelle v roce 2001.

Praví Kubánci na ostrově nežijí, setkat se s nimi můžete pouze v hotelích, obchodech nebo na letišti, kde jsou zaměstnaní. Za návštěvu na ostrově dále stojí želví farma La Granja de las Tortugas a zajímavý je i místní přístav. Cayo Largo je také místem, kde se tvoří obrovské kolonie plameňáků a žije zde bezpočet dalších ptačích druhů. Hojně sem proto přijíždějí ornitologové a fotografové.

Kdo má zájem, může si pronajmout auto a celý ostrov si projet. Mezi jednotlivými hotely jezdí také zdarma autobusy. Pokud byste využili služeb vlastníků zdejších motorových člunů, mohli byste se zajet podívat na sousední velký ostrov Isla de la Juventud, nebo podniknout vyhlídkovou plavbu podél pobřeží.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko